दलित समुदायलाई मुलधारमा ल्याउन व्यवसायिक बनाउनुपर्नेमा जाेड

स्थानीय सरकार तथा सरोकारवालाहरुले समुदायिक विकासका दृष्टिबाट पिंधमा रहेका दलित समुदायलाई व्यवसायिक बनाउने विशेष कार्यक्रम सञ्चालन गर्न माडीका दलित समुदायले माग गरेका छन् । माडीको बसन्तपुरस्थित वडा नं. ३ कार्यालयमा शनिबार सम्पन्न माडी नगरपालिका वडा नं. ३ का दलित समुदायको भेलाका सहभागीहरुले दलित समुदायलाई विकासको मुल प्रवाहमा ल्याउन व्यवसायिकरणमा जोड दिएका हुन् । त्यसैगरी सो कार्यक्रमका सहभागीहरुले दलित समुदायको समस्या पहिचान गरी समाधानका लागि दलितको एकतामा समेत जोड दिएका छन् ।

वडाका दलित महिला सदस्य कुमारी विश्वकर्माको अध्यक्षतामा सम्पन्न सो कार्यक्रममा माडी नगर दलित समन्वय समितिका संयोजक डिल बहादुर गायक प्रमुख अतिथि रहनुभएको थियो । त्यसैगरी वडा नं. ३ का वडाध्यक्ष पुरन महतो, वडा नं. ५ का वडाध्यक्ष रामबन्धु पोखरेल, दलित समन्वय समितिका सचिव इन्दिरा विश्वकर्मा, दलित सामाजिक अगुवा कमल रामदाम र बलबहादुर परियार लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दैै नगर दलित समन्वय समितिका सचिव इन्दिरा विश्वकर्माले दलित क्षेत्रका लागि माडी नगरपालिकाले सञ्चालन गर्न लागेको योजनाहरुबारे जानकारी गराउनुभयो । त्यसैगरी दलित सामाजिक अगुवा कमल रामदाम र बलबहादुर परियारले दलित समुदायले भोग्नुपरेको समस्याका बारेमा चर्चा गर्नुभएको थियो । माडीका सबै वडाहरुमा दलित भेला आयोजना गर्ने योजना रहेको माडी नगर दलित समन्वय समितिका संयोजक डिल बहादुर गायकले स्वदेश एफ.एम.लाई जानकारी दिनुभयो ।

यसमा तपाइको अभिमत

सम्बन्धित शीर्षकहरु